Bydlíte v bytě a toužíte si pěstovat svou vlastní zeleninu? Nepotřebujete k tomu zahradní záhon, postačíte si s balkonem a obyčejným truhlíkem. Pěstování plodové zeleniny v truhlíku a v záhonu se nijak neliší. Mezi nejčastěji pěstovanou plodovou zeleninu v bytě patří zejména papriky, ale také rajčata. Jestli jste milovníkem rajčat, ale nechutnají vám ty z obchodu, raději si vypěstujte své domácí. Je to naprosto jednoduché.
Každý v životě zažije to své „poprvé“, když si vysází svou vlastní zeleninu. Nezáleží na tom, jestli bude plodová zelenina pěstována v truhlících nebo na balkoně v panelovém domě, důležité je, že bude pěstována s láskou a vší péčí. Pokud patříte k zahradníkům-začátečníkům, poradíme vám, jak snadno a rychle vypěstovat oblíbená rajčata, která budou chuťově naprosto dokonalá.
Málokomu chutnají rajčata z obchodu. V obchodech se bohužel prodávají taková rajčata, která jsou stříkaná mnohými chemickými pesticidy, které se samozřejmě projeví nejen na chuti, ale také na barvě a kvalitě rajčata. Raději tedy investujte svůj čas a vypěstujte si svá vlastní rajčátka, která budou chuťově naprosto dokonalá.
Volte substrát pro plodovou zeleninu
To nejdůležitější je si připravit truhlík, do něhož rajčátka zasadíme. Při koupi hlíny nekupujte běžný substrát, ale substrát pro plodovou zeleninu. Jenom tento substrát obsahuje velké množství živin, které rajčata v truhlíku potřebují.
Důležité je světlo a malá zálivka
Rajčata se v tolika směrech liší od okurků! Například potřebují být na neustálém sluníčku, okurky však preferují polostín. Na balkoně pro své rajčata tak vymezte místo, kam neustále svítí sluníčko. V případě deště je však schovejte pod střechu. Rajčata nemají rády hojnou zálivku. Stačí, když je denně zalijete trochu brzy z rána nebo k večeru. To jim postačí. Rajčata není třeba zalévat dvakrát denně jako okurky.